15 marca 2010

Gan w Piracie!

23:14 Posted by Grzegorz A. Nowak , , 3 comments
Dziś ukazał się nowy, 29 numer Gwiezdnego Pirata. Już pisałem o swoim entuzjastycznym nastawieniem do tego typu inicjatyw. Łapię się na tym, że znów czekam z niecierpliwością co przyniesie nowy numer GP - zupełnie jak kiedyś, gdy wydawano MiMa i Portala na papierze. Tylko, że wtedy chodziłem do kiosku, czy innego "sklepu branżowego" i natrętnie pytałem czy już jest nowy numer. Teraz jestem bardziej wygodny i szczęśliwie Portal dostarcza mi swoje pisemko praktycznie do domu!

Nowego numeru wyczekiwałem też z innego powodu. Nieskromnie muszę powiadomić, że znajduje się tam mały gadżet do Monastyru mojego autorstwa - karty pomocne przy rozgrywaniu Prawdziwego Starcia o których wspominałem przy okazji relacji z sesji (Ostatnia Wspólna Jesień) . Warto zaznaczyć, że sam pomysł i tekst, zarówno kart jak i artykułu jest mój, a wyglądem zajął się Trzewik. Wyszła z tego całkiem przydatna rzecz, dla ułatwienia stosowania Prawdziwego Starcia, ale co ja tam będę gadał - sami sprawdźcie!

PS: Trzewik we wstępie do działu Monastyru pisze, że to mój debiut. Śpieszę sprostować, że w 21 numerze GP ukazała się moja przygoda do WFRP, więc debiut już był ;) Pisałem o tym tutaj. Niestety jak widzę w archiwum na stronie Portala nie ma akurat tego jednego numeru Gwiezdnego Pirata.

3 komentarze:

 1. Debiut. Z debiutem się pomylił. Ja im nie mogę wybaczyć że jak debiutowałem w Portalu napisali zamiast Borejko -> Baryłka.
  "Nie mogę wybaczyć" oczywiście w cudzysłowiu i podśmichuję się z tego.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Badguy

  Gdyby nie gra z Wami, to pewnie nie wpadłbym na pomysł kart. Tak więc należą się podziękowania!

  @Borejko

  Aż pobiegłem an półkę poszukać Twojego debiutu. I rzeczywiście - w spisie treści jest Baryłka. Dobrze że chociaż przy samym artykule jest w porządku. ;)

  OdpowiedzUsuń