19 kwietnia 2010

Monastyrowe nowinki ostatnich tygodni #3

14:05 Posted by Grzegorz Nowak , , No comments
I znów mija miesiąc i tym razem zebrało się kilka ciekawych wieści o Monastyrze. Pewnie nie wszyscy przeglądają wszelkie newsy na bieżąco, więc poniżej kolejna dawka pozbieranych nowinek dla wszystkich fanów Monastyru.


Dzięki uprzejmości Mavra, który przypomnijmy jest też odpowiedzialny za oprawę graficzną bałaganu, cykl newsów o Monastyrze zyskał teraz nową ilustrację.

Newsy o Monastyrze 2.0

  • Bez wątpienia najważniejszą wieścią mijających tygodniu było oficjalne ogłoszenie prac nad drugą edycją Monastyru! Na stronie Wydwanictwa Portal znajdziecie oficjalne oświadczenie.
  • Zgodnie z zapowiedziami na forum Portala otwarte zostały tematy poświęcone pracom nad kształtem nowej edycji. Każdy może wziąć udział w dyskusji i wytknąć błędy starej edycji, oraz poczytać o nadchodzących zmianach. Jak na razie tematy o Monastyrze cieszą się niespotykaną dotąd popularnością i niektórzy użytkownicy specjalnie rejestrują się by móc wypowiedzieć się w dyskusji.
  • Darken został koordynatorem do spraw Monastyru 2.0 (informuje o tym na forum Wydawnictwa Portal). Do jego zadań należeć będzie promowanie systemu, czuwanie nad pomysłami i propozycjami fanów oraz przedstawianie ich wydawnictwu.
  • Dyskusja o nowej edycji trwa w najlepsze, jednak osoby nie śledzące jej na bieżąco mogą czuć się zagubieni w natłoku chaotycznych i często przerośniętych postów. Dlatego w tym miejscu znajduje się krótkie podsumowanie tego co do tej pory ustalono. Zapewne część jeszcze może ulec zmianie w wyniku dyskusji i testów.
Pozostałe newsy

  • Odbył się czat z Wydawnictwem Portal. Relacja z jego przebiegu możecie przeczytać na moim blogu, natomiast zapis najważniejszych części czata zamieścił MaWro na forum Wydawnictwa Portal.
  • Z przecieków z Pyrkonu zamieszczonego na Esensji wynika, że przygotowywane są konwersje Monastyru i Neuroshimy pod mechanikę Savage Worlds.
  • Z komentarza Ramela pod moim postem dowiadujemy się, że za konwersje odpowiedzialni są ludzie z Wydawnictwa Gramel, szykuje się więc profesjonalna przeróbka.
Blogosfera

  • Moje relacja z sesji Monastyru: improwizowana przygoda w Dorii.
  • Wpis Zuhara w ramach dziewiątej edycji Karnawału Blogowego wspomina modyfikacje zasad walki w Monastyrze 1.0 - być może kogoś zainteresuje.

Tak jak zawsze - jeśli zauważyliście jakąś ciekawą nowość o Monastyrze, której nie uwzględniłem w spisie, dajcie znać w komentarzach. Kolejne newsy jak tylko uzbiera się odpowiednia ilość.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz