29 grudnia 2009

Świąteczne prezenty

22:21 Posted by Grzegorz Nowak , , , 2 comments
Dziś będzie prezentacja RPGowych nabytków mijającego miesiąca. Powoduje mną nie tylko próżna chęć pochwalenia się nowymi podręcznikami - to także mała informacja dla moich graczy: patrzcie co mam na półce i co mogę w bliższej lub dalszej przyszłości poprowadzić.

Midnight - polska edycja wydana przez Galaktę. Świat Midnight w jednym zdaniu można określić "co by było, gdyby Wojnę o Pierścień wygrał Sauron". Dark fantasy na d20. Świetnie wydane i w czasie premiery podręcznik kosztował coś ok. 60zł (za twardą oprawę i 400 stron na kredzie - 30 stron kolorowych i reszta cz-b). Niestety system zaliczył zgona i po podstawce nie ukazał się żaden dodatek. A szkoda bo rzecz zapowiada się bardzo fajnie, nawet pomimo odstraszającego logo d20.

Serenity - RPG na podstawie kultowego serialu i filmu Jossa Whedona. Space-western w zawadiackim klimacie. Przemytnicy, szcześciostrzałowce i przekleństwa po chińsku! Jestem jednym z tych pochłoniętych przez kultowość Firefly/Serenity więc od dawna marzyłem o tym podręczniku. Prędko czasu nie będzie na nową kampanię, ale na pewno poprowadzę Serenity - prędzej czy później.

Droga Kraba, Droga Skorpiona, Droga Lwa - trzy brakujące dodatki do mojej kolekcji polskiego wydania L5K. Jestem szczególnie dumny z ostatniej pozycji - Drogę Lwa kupiłem za półdarmo, a jest to rzecz absolutnie unikatowa. Jak każdą inną Drogę można spokojnie kupić na allegro, to akurat tą ciężko dostać i cena też jest niemała. Nie wiem czym jest to spowodowane - to ostatni dodatek jaki wyszedł po polsku i być może nakład był niewielki. To tłumaczyłoby jego unikatowość.

2 komentarze:

  1. Zacnie!!:Di wielką chęcią bym w coś zagrał... czesto dywagujemy z Pluszaczkiem na co takiego mamy ochotę... pyanie jest takie czy Ty w tym momemcie wolisz zagrać czy też prowadzic:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dobrze wiecie - muszę się nieco odrobić i wracam do gry. Po pierwszym tygodniu stycznia będę wiedział coś więcej.

    A tym czasem nakręcam się na zaproponowaną przez Was L5K - wygląda na to, że będę miał okazję skorzystać z nowych nabytków już niedługo.

    OdpowiedzUsuń