24 czerwca 2013

Nowa skrzynka Gmail - po dwóch tygodniach użytkowania

09:00 Posted by Grzegorz A. Nowak 1 comment
Gdy Google postanawia coś zmienić najczęściej słychać głosy niezadowolenia, narzekania i standardowe "przecież było dobrze!". Ludzie nie znoszą zmian, szczególnie kiedy mają już swoje przyzwyczajenia, z którymi wielkie korporacje próbują walczyć. Ja z kolei do niektórych zmian podchodzę zbyt entuzjastycznie - tym razem mam sporo na swoją obronę!

Mniej więcej od końca maja Google udostępnił odmienioną skrzynkę Gmaila. Teraz skrzynka odbiorcza posiada kilka kart, które sortują przychodzące wiadomości. Dzięki temu wszelkie powiadomienia (oferty, newslettery, przypomnienia) nie zaśmiecają skrzynki, jednocześnie są łatwo dostępne. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zrezygnować z powiadomień na maila a jednocześnie pragną zachować czystą skrzynkę odbiorczą. Czyli w sam raz dla mnie.

Do tej pory różnego rodzaju przypomnienia usuwałem zaraz po przeczytaniu, bo zwyczajnie denerwowało mnie gdy znajdowały się koło regularnej poczty. Początkowo myślałem, że dodanie kart jeszcze bardziej namiesza - przecież teraz teoretycznie mamy kilka skrzynek odbiorczych. Google jednak zdołał dokonać niemożliwego i znalazł złoty środek.

Jeśli nowa skrzynka jeszcze do was nie dotarła, możecie przekonać się o jej możliwościach wchodząc na swoją pocztę i klikając w ikonę koła zębatego a następnie "Skonfiguruj skrzynkę odbiorczą". Wypróbujcie i dajcie znać co sądzicie. Jeśli wam się nie spodoba, zawsze możecie ją wyłączyć.

1 komentarz: