29 kwietnia 2013

Twój bohater w Shadowrun: Returns i kilka innych newsów

11:30 Posted by Grzegorz A. Nowak , No comments

Nadchodzi chwila, na którą czekają wszyscy fani Shadowruna. Już w czerwcu premierę będzie miała gra Shadowrun: Returns - pierwsze wierna komputerowa adaptacja znanego systemu RPG od czasów SNES-a i Segi Genesis. Jeśli nie śledzicie sprawy na bieżąco mam dla was kilka fajnych wieści.

Po pierwsze, wasz ulubiony shadowruner, którego kartę postaci trzymacie w teczce po dziś dzień, może znaleźć się w grze! Autorzy Shadowrun: Returns potrzebują wypełnić setką imion spis runnerów do wynajęcia. Jeśli tylko wypełnicie formularz, jest szansa, że wasz bohater trafi do gry (wypełniać można chyba do dzisiaj, albo do jutra). Ja już swojego wysłałem.

Po drugie, naprawdę warto czytać bloga Harebraind Schemes - jest tam sporo przecieków z prac nad grą, w tym również grafik i filmików. Jakiś czas temu pojawił się pierwszy gameplay, który skutecznie podsycił apetyt fanów, którzy wyłożyli kasę podczas kickstarterowej zbiórki. Ostatnio pojawiła się także prezentacja Matrycy. Tak, gracz-deker, będzie mógł podłączyć się do cyberprzestrzeni i hakować w sposób przypominający to, co znamy z podręcznika do Shadowruna. Wygląda całkiem nieźle.
Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale jedno jest pewne - nie dalej jak za dwa miesiące przenoszę się do Seattle biegać poród cieni. Wraz z grą dostępny będzie edytor misji, więc tylko czekać jak oficjalne przygody doczekają się przenosin na pecety (Dunkelzahn na prezydenta!). Jeśli zagrywałeś więc w Shadowruna i jeszcze nie zaklepałeś swojej kopii gry, trzeba to szybko naprawić. Albo poczekać na moja recenzję i upewnić się, że warto.

0 komentarzy:

Publikowanie komentarza