18 września 2012

Roll20 nareszcie stabilne!

08:00 Posted by Grzegorz A. Nowak No comments

Wiem, wiem - ostatnio piszę praktycznie tylko o Roll20. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu nad ogromem pracy jaki został włożony w stworzenie programu idealnego do gry po sieci. Okazja do napisania paru słów jest też szczególna, ponieważ oficjalnie beta testy zostały zakończone i nareszcie mamy wersję stabilną. Co jeszcze?

Najważniejsze to oczywiście móc powiedzieć, że  Roll20 jest w wersji 1.0. Po ponad 3 miesiącach otwartych betatestów 400 tys. godzin rozegranych sesji przy udziale 50 tys. graczy aplikacja jest bardziej stabilna, działa lepiej i jest mniej dziurawa. Po prostu wreszcie mamy gotowy produkt. Na tym jednak nie koniec - platforma będzie cały czas rozwijana i już pojawiły się nowe funkcje:

  • status strony - w dowolnym momencie możecie sprawdzić czy serwery Roll20 działają i czy przypadkiem nie ma jakichś problemów technicznych,
  • dokumentacja - ciągle rozwijana, ułatwia okiełznać program początkującym,
  • konto premium - choć używanie Roll20 będzie darmowe, można wesprzeć deweloperów wykupując subskrypcję - dzięki niej otrzymamy wcześniejszy dostęp do nowych, testowanych funkcji, dostaniemy więcej przestrzeni dyskowej na swoje pliki i łatwiejszy dostęp do samych autorów.

Pojawiły się też szumne zapowiedzi. W dalszej kolejności ma być rozwijane wsparcie dla urządzeń mobilnych, innych wersji językowych oraz wprowadzenie dynamicznego oświetlenia mapy taktycznej. Jak działa to ostatnie możecie zobaczyć poniżej (no chyba, że mapa taktyczna wywołuje u was odruch wymiotny - w takim wypadku odpuście sobie).

0 komentarzy:

Publikowanie komentarza