06 stycznia 2012

Monastyr News #8

08:00 Posted by Grzegorz Nowak , , 5 comments
Nowy rok, ale stary cykl kontynuujemy, szczególnie, że ostatni miesiąc był dla Monastyru całkiem niezły. Można odnieść wrażenie, że coś tam wokół drugiej edycji systemu się dzieje, ponieważ większość newsów pochodzi właśnie od wydawnictwa Portal. Mimo to nie wiadomo tak naprawdę kiedy doczekamy się zapowiadanego od dawna wznowienia linii wydawniczej.

Tymczasem spora dawka newsów z minionego miesiąca czeka na was w rozwinięciu.

To chyba tyle jeśli chodzi o grudzień i trochę listopada. Kolejny odcinek cyklu na początku lutego.

PS:  Poczytajcie też komentarze pod wpisami na stronie Monastyru 2.0. Można się z nich dowiedzieć m.in., że dodatki niekoniecznie będą drukowane (Trzewik rozpatruje wszystkie formy, łącznie z dystrybucją cyfrową i POD) i że w drugiej edycji powrócą archetypy znane z Podręcznika Gracza.

5 komentarzy:

 1. 12 krzyży póki co nie skończyło w GP, a szkoda. Powinno tam wylądować, lub jako bonusowy pdf dla fanów, po co to trzymać w odmętach komputerowych dysków tyle lat (chyba że przepadło już dawno jak ostatnie konkursowe profesje), wyjść na papier to i tak nie ma szans.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś pewien, że to nie 12 krzyży przypadkiem? W sumie nie wiem jakie tam miały być opowiadania. Może masz jakieś informacje, o których ja nie wiem, he? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie 12 k, na pewno, jako autor jednego z tych dwóch opowiadań zaręczam, że nie;)
  Nie rozumiem tylko dlaczego wydawnictwo nie udostępni materiału z 12 krzyży fonom, opowiadania nabierają mocy urzędowej, czy co?
  A tak z ciekawostek, fragment czatu z portalem 01.04.2010:
  "Narmo:Co z 12 krzyżami?
  Trzewik:12 krzyży jest w naszym planie wydawniczym na ten rok na 100 %"
  Trzewik jak zwykle mistrz pr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie 12 k, na pewno, jako autor jednego z tych dwóch opowiadań zaręczam, że nie;)

  To zmienia postać rzeczy ;P podejrzewam, że wydanie zbioru opowiadań tuż przed premierą nowej edycji jest raczej kiepskim pomysł. Z długo z tym zwlekali. Jest natomiast szansa, że na fali nowej edycji i wzrostu zainteresowania Monastyrem, ukaże się także zbiór opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwe, to jedyna opcja dająca jeszcze 12k szansę na ukazanie się, tyle że zbiór jest w wydawnictwie od... połowy 2006 roku. Wedle zapewnień trzewika wychodził on już kilkukrotnie, zatem i ten przypadek jest w zasadzie tylko gdybaniem fanów, którzy jeszcze o 12k pamiętają. O konkrety ze strony wydawnictwa trudno, zostaje więc takie gdybanie...

  OdpowiedzUsuń