23 stycznia 2012

FATE Core - trafia do redakcji

08:00 Posted by Grzegorz Nowak , 3 comments
Dziś bardzo krótka, ale jednocześnie bardzo radosna wieść dla wszystkich fanów mechaniki FATE. Fred Hicks na oficjalnej stronie systemu zapowiedział, że pierwsze wersja ukończonego tekstu podręcznika trafia do redakcji:
Fate Core’s full text rough draft is complete.
It enters into editing starting February 1st.
Dla przypomnienia FATE Core, ma być podręcznikiem, który zbiera podstawowe zasady darmowej mechaniki FATE (rdzeń systemu). Do tej pory można było się z nią zapoznać jedynie w wersjach dostosowanych do z góry określonych settingów (Spirit of the Century, Dresden Files, Legends of Anglerre itd.).

Przy okazji - na polskiej stronie o FATE trochę cicho ale nie poddajemy się ;)

3 komentarze:

 1. Zastanawiam się co właściwie będzie w środku - moje doświadczenia z FATE podpowiadają mi, że i tak trzeba dostosować mechanikę do tego, co potrzebujemy osiągnąć, więc "generyczna" wersja FATE z jakimiś ogólnymi skillami i stuntami(tak jak np. generyczne są Savage Worlds) mi się niespecjalnie przyda. Za to jeśli to będzie taki toolkit "zrób sobie swoją własną mechanikę na FATE" to już wygląda ciekawiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też marzy mi się FATE Toolkit, choć pewnie byłoby przy nim znacznie więcej pracy niż przy nowym SRD. Miejmy nadzieję, że w tym tempie już wkrótce pojawi się więcej szczegółów.

   Usuń
  2. FATE Toolkit to już jest - Strands of Fate. I z tego co wiem trafił już do redakcji faterpg.net, więc niedługo będzie można poczytać co o nim myśli Enc :)

   Usuń