01 grudnia 2011

Streets of Bedlam - nowy setting do Savage Worlds

16:10 Posted by Grzegorz Nowak 6 comments

Jason L. Blair, autor m.in. znanego i nagradzeno systemu Little Fears, bierze się za setting do Savage WorldsStreets of Bedlam to mroczna opowieść o mieście pełnym skorumpowanych polityków, wszechwładnych bossów mafijnych i bezsilnej policji. Słowem szykuje się brawurowe Sin City.

Autor Streets of Bedlam wśród inspiracji wymienia, gry z serii Max Payne, Świętych z Bostonu, filmy Tarantino i Rodrigueza oraz wspomniane już Sin City. W podstawce znajdziemy tradycyjnie nowe opcje tworzenia bohaterów dla graczy - przewagi, zawady i archetypy. Wśród nowych zasad znajdzie się także system reputacji. Podręcznik wieńczy kampania splotów zatytułowana The Things We Do For Money.

Projekt ma szansę na realizację dzięki zbiórce pieniędzy na Kickstarterze. Wpłacając już 10 dolarów można sobie zapewnić kopię podręcznika w formacie PDF  i podziękowania autora. Podręcznik będzie miał 192 strony w czerni i bieli, w wersji drukowanej będzie także miękka okładka. Zapowiedzany jest już także pierwszy dodatek - Four-Story Drop - zawierające cztery nowe scenariusze.

Więcej informacji znajdziecie na Kickstarterze i poniższym filmiku. My tymczasem czekamy na polską Furię...

6 komentarzy:

 1. Niesamowite. W tym momencie ustawiłem posta na 17.00 z tym njusem. Szpiegujesz mój komputerek Gan czy jak? heheh

  OdpowiedzUsuń
 2. Muhahahaha!

  W sumie jak zobaczyłem tego newsa to aż się zdziwiłem, że jeszcze u Ciebie nie ma :P Więc postanowiłem szybko machnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieje, ez bedzie fajne. Moze jak nie napisze autor Las Torres, to sie wyda to :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A czemu on trzyma polską limitkę?
  :P

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Anonim

  Bo chyba pudełko było do kupienia w sklepie Pinnacle.

  OdpowiedzUsuń