30 listopada 2011

Nemezis: Eclipse już jest!

13:27 Posted by Grzegorz A. Nowak , , No comments

Dziś święto - kurier zawitał wreszcie z pierwszym, wyczekiwanym dodatkiem do Nemezis. Z tej okazji już tradycyjnie, rzut oka na najnowsze dzieło Gramela. Co tym razem żadni przygód gracze dostaną w swoje rączki?Oczywiście dałem się skusić na wersję limitowaną, dlatego w paczce oprócz podręcznika Nemezis: Eclipse znajdują się również dodatkowe materiały. Jeśli chodzi o sam dodatek - na 110 stronach w czerni i bieli znajdziemy mięsko zarówno dla graczy i dla Mistrzów Gry.Eclipse przynosi nam nowe przewagi i zawady, nowy sprzęt oraz zasady majątku i statusu społecznego, z których gracze zrobią odpowiedni użytek. Mamy też po jednym rozdziale dla każdej z głównych planet settingu oraz szybki generator przygód. Pojawiają się także informacje na temat Hordy i kilku nowych przeciwników w sam raz na sesje pełne akcji. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Podręcznik trafia na półkę i kolejkę "do przeczytania".


Dodatek specjalny zawiera z kolei zarys kampanii, opis działania sieci komputerowej Nemezis oraz wojskowych oddziałów specjalnych. Wszystko to w broszurce liczącej jakieś dodatkowe 60 stron. Słowem całkiem sporo materiału na kolejne sesje.


Przy okazji zamówienia wziąłem też po jednym egzemplarzu drukowanych materiałów z edycji limitowanej Sensacji i Przygody oraz wydrukowanego Patcha 2.0. Co prawda wszystko wcześniej mieliśmy już w PDF-ach ale zawsze warto mieć pod ręką wygodną książeczkę.


0 komentarzy:

Publikowanie komentarza