29 grudnia 2011

Larpownia startuje!

Dziś narodziło się nowe miejsce w internetowym fandomie - Larpownia.pl. Nowy serwis tworzony przez grupę krakowskich entuzjastów LARP-ów właśnie otwarł swoje podwoje. Projekt dopiero startuje ale już na stronie można znaleźć trochę materiałów, a kolejne już zostały zapowiedziane. W rozwinięciu kilka słów ode mnie na temat nowej, szczytnej inicjatywy.

Być może są osoby, które kojarzą nazwę "larpownia". Kilka lat temu pod tym adresem kryło się forum Krakowskiej Grupy Larpowej, zrzeszającej miłośników tej formy rozrywki z Krakowa i okolic. Wielokrotnie na blogu pisałem o jej działalności - sam swego czasu znajdowałem się w tzw. Zarządzie. Teraz larpownia powraca ale w nieco odmienionej formie.

Strona internetowa ma pomóc w odnalezieniu się pośród różnych inicjatyw larpowych jakie odbywają się w Krakowie i w Polsce. Oczywiście nacisk kładziony jest na to co robią krakusi, ale autorzy są otwarci na wszelką współpracę (czego przykładem jest wpis o Shadows of Poland). Larpownia będzie też publikować poradniki odnośnie tego jak przygotować się do LARP-ów od strony technicznej, więc jeśli lubisz tę formę rozrywki czas wpisać stronę do listy ulubionych.

Larpownia publikuje też serię moich blogowych wpisów z czasów kiedy jeszcze aktywnie brałem udział w larpowaniu. Pierwsza część Zapisków z bałaganu już jest dostępna a kolejne będą się pojawiały co tydzień. Oczywiście dla stałych czytelników bloga to odgrzewane kotlety, ale dzięki larpowni będzie można przypomnieć sobie początki naszej działalności i najciekawsze z LARP-ów które odbyły się lata temu.

Larpownia działa we współpracy z Krakowską Siecią Fantastyki, ale posiada również własną grupę i stronę na FB. Fani LARP-ów powinni więc teraz przystąpić do szturmu!.

1 komentarz:

  1. Ciekawe, ciekawe. :) Choć z Krakowem mam skrajnie mało wspólnego. Niemniej jednak dobrze, że takie serwisy powstają. Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń