06 czerwca 2011

Dodatki do systemów opartych na FATE

15:00 Posted by Grzegorz A. Nowak 1 comment
Być może nie wszyscy śledzą na bieżąco blog Freda Hicksa, jednego z autorów systemu FATE (a nad Wisłą znanego z Kiedy Rozum Śpi), dlatego śpieszę powiadomić, że szykuje się kilka ciekawych publikacji od Evil Hat Productions. Coś dla fanów FATE i nie tylko.

  • Dresden Files: The Paranet Papers - dodatek do Dresden Files opisujący świat gry przez pryzmat kolejnych części serii książkowej. Dodatek zawierać będzie opisy miejsc, które poznała organizacja Paranet. Na razie powstaje szkic i jest raczej nikła szansa, że książka ukaże się przed końcem roku.
  • Fate Core - czyli podręcznik podstawowy do FATE! Coś czego wielu fanom bardzo brakowało ma szansę wreszcie się ukazać. Ma to być finalna wersja FATE 3.0 - wynik doświadczeń przy pracach i grze w Spirit of the Century oraz Dresden Files. Będzie wydane jako darmowy PDF i może w wersji drukowanej przez Kickstartera. Data wydania również nieznana.
  • Strange Tales of the Century - już drugi dodatek do SotC. Tym razem opis pulpowego świata w szerszym ujęciu. Podobno jest masa materiału, której nie sposób wrzucić do jednej książki, więc być może to nie ostatni dodatek do SotC.
  • Zeppelin Armada - pierwsza gra karciana Evil Hat Productions i na dodatek osadzona w świecie SotC. Cytując: "Each player takes on the role of a villainous pulp mastermind, leading his or her own fleet of deadly zeppelins in a race to claim an artifact of ultimate power that’s been found at a remote mountain."
Te powyższe najbardziej mnie interesują ale na tym Fred nie kończył swojej wyliczanki. Zresztą zobaczcie więcej sami na blogu Deadly Fredly.

1 komentarz:

  1. Fate 3.0, do tego podręcznik, to by było coś.. ciekawe kiedy czas na to wszystko znajdą... :P

    OdpowiedzUsuń