17 stycznia 2010

Monastyrowe nowinki ostatnich tygodni

21:25 Posted by Unknown , , 1 comment
Ostatnie tygodnie przyniosły kilka ciekawych newsów dla fanów Monastyru. Jak na system, któremu kilka miesięcy temu wieszczono zgon, popadnięcie w niebyt i trafienie na listę porzuconych polskiego RPG Monastyr radzi sobie całkiem nieźle. Wciąż jest grupka zapalonych fanów, którzy głodni jakichkolwiek informacji i materiałów mogą się nacieszyć kilkoma zapowiedziami od wydawnictwa. Wśród nich jest i moja skromna osoba, dlatego postanowiłem zebrać je wszystkie w jednym miejscu.  1. W ramach świątecznego prezentu Portal wypuścił do sieci kolejny numer Gwiezdnego Pirata w PDF. Prócz zmienionej formy wydawania (o czym pisałem ostatnio) dostaliśmy jedną, skromną stronę opisu kordyjskiej prowincji Hatath. Materiał może krótki ale wraz z opowiadaniem Marcina Mortki (GP#7 i GP#8) stanowi ciekawy materiał do wykorzystania na sesji. Grudniowy numer GP znajdziecie tutaj.
  2. Kolejny prezent był jeszcze większym zaskoczeniem - piąta już oficjalna przygoda do Monastyru została wydana w formie darmowego PDFa. Przeciw Pierwszemu Przykazaniu przenosi graczy do płonącej ogniem fanatyzmu Kary. Plik można pobrać na tej stronie. Informacja sprzed kilku dni (link do forum Portala): Dla najbardziej zagorzałych fanów, którzy chcieliby dołączyć przygodę do kolekcji swoich drukowanych podręczników, może zamówić ją w planowanym druku na żądanie (zostanie wydrukowany niewielki nakład dla chętnych). Zamówienia należy składać drogą mailową (portal@wydawnictwoportal.pl), cena najprawdopodobniej będzie taka jak za pozostałe przygody.
  3. Styczniowy numer GP przynosi następne materiały - 9 stron artykułu o karyjskich rodach rycerskich autorstwa Moraine. Tekst "na czasie", gdyż można go wykorzystać przy prowadzeniu przygody w Karze. Styczniowy numer GP znajdziecie tutaj i w wersji lite na drukarkę tutaj.
  4. Wydawnictwo Portal ujawnia (w najnowszej audycji i zapowiedzi w GP#27), że trwają prace nad dwoma dodatkami fanowskimi - dodatku o kościele i Księdze Wojskowego. Druga pozycja pisze się szybciej i ma być dodatkiem dla graczy, oferującym nowe zasady dla profesji związanych z armią.

1 komentarz:

  1. Nice:D dołączam się do nielicznego grona fanów tegoż właśnie systemu:D

    OdpowiedzUsuń