18 października 2013

Kinowa masakra pilą mechaniczną i przygotowania do Halloween

10:00 Posted by Unknown 1 comment
W Krakowie w każdy poniedziałek jest fajna kinowa impreza. Można wpaść do kina Kijów gdzie co tydzień wyświetlane są najgorsze z niskobudżetowych horrorów klasy Z. Filmy tak złe, że aż czasami kultowe. Jeśli lubicie takie klimaty mam dziś dla was szybką polecankę, w sam raz na zbliżające się skomercjalizowane i obce polskiej tradycji Halloween.


Pamiętacie Angry Video Game Nerda? Wściekły miłośnik starych gier wideo nazywa się naprawdę James Rolfe i jest zapalonym filmowcem, miłośnikiem kina i horroru. Od 2007 roku na miesiąc przed Halloween przygotowuje serię krótkich recenzji mniej lub bardziej znanych produkcji z gatunku ogólnie pojętego horroru. Oto szybki przegląd dotychczasowych i obecnego Monster Madness, którym chce was zachęcić do nadrobienia braków w geekowej wiedzy.

Monster Madness 2007 - History of Horror


Jeśli kiedykolwiek chcieliście poznać historie gatunku, ale nigdy nie mieliście na to czasu - macie jeden problem z głowy. Pierwszy Monster Madness to najważniejsze informacje w pigułce o produkcjach, które zadecydowały o całym nurcie. Dr. Calighari, Nosferatu, Potwór z Czarnej Laguny, Noc Żywych Trupów - same klasyki. Warto sobie przypomnieć.

Monster Madness 2008 - GodzillaThon


W kolejnym roku James odszedł nieco od formuły skupiającej się tylko na horrorze i nagrał wspominkową serię o Godzilli. Klasyczne japońskie filmy z wielkim jaszczurem znają wszyscy, ale tak naprawdę mało kto je oglądał. Po 30 odcinkach będziecie mieć podstawową wiedzę, żeby zaimponować swoim geek-do.

Monster Madness 2009 - Monster Madness 3


W 2009 roku po raz pierwszy natchnąłem się na maraton przedhalloweenowy. Tym razem mamy powrót do pierwotnego zamysłu i kolejne 30 odcinków skupiały się na klasykach - od Niewidzialnego człowieka, King Konga, Muchy. aż po Poltergeista, Re-Animatora i Hellraisera.

Monster Madness 2010 - Camp-Cult


Estetyka kampu w filmie zaowocowała wysypem produkcji, które niejednkrotnie są tak złe, że aż dobre. W kolejnhym roku James skupił się włąsnie na tych osobliwych klasykach. Wśród nich znajdziecie m.in. filmy, z których pochodzą dzisiejsze popularne memy i gify.

Monster Madness 2011 - Sequel-A-Thon


Niepisana zasada świata filmowego mówi, że jeśli film odniósł sukces, wkrótce zobaczymy jego sequel. Niemniej z każdym kolejną częścią serii szansa na wypuszczenie gniota rośnie. Niektóre serie kinowych horrów rozrosły się do monstrualnych ("trafne określenie milordzie") rozmiarów i wydały na świat produkcje przy których normalny widz łapie się za głowę. Głównymi bohaterami będą Frankenstein, Dracula, Freddy Kruger i Michael Myers.

Monster Madness 2012 - 80’s-A-Thon


Kolorowe lata 80. zaznaczyły się w kalendarium miłośnika horroru takimi perełkami jak Q - The Winged Serpent, Toxic Avanger, Teen Wolf, czy Puppetmaster. To też najkrótsza z serii Monster Madness - w zeszłym roku James był zajęty produkcja pełnometrażowego filmu o przgodach wkurzonego nerda. Dlatego też tym razem jest jedynie 16 odcinków, zamiast 30.

Monster Madness 2013 - Sequel-A-Thon 2


I wreszcie tegoroczna edycja, czyli powrót do sequeli sequeli sequeli. Tym razem głównym bohaterami są Mumia, Frankenstein i Gamera (taki daleki kuzyn Godzilli, tylko lepszy). Maraton wciąż trwa - do końca października codziennie na stronie pojawia się nowy filmik.To świetna okazji żeby zrobić sobie przegląd najciekawszych i najdziwniejszych produkcji z gatunku horroru oraz przygotować się mentalnie na nadchodzące święto duchów.

1 komentarz: