11 stycznia 2010

Zmiany w bałaganie!

11:58 Posted by Grzegorz A. Nowak 6 comments
Ledwie wczoraj podsumowywałem miniony rok, a dziś czas na spore zmiany. Nie trudno je zresztą zauważyć. Stary template, szary i ascetyczny, towarzyszył mi od początku przenosin na blogspota - czyli od prawie 2,5 roku. Najwyższy czas na trochę świeżości. Oczywiście bałagan nadal pozostaje tym czym był - moimi okołorpegowymi przemyśleniami i wynurzeniami.

Nowy template nazywa się Dark Ritual i można go łatwo znaleźć na wielu stronach oferujących darmowe szablony dla Bloggera. Jest znacznie bardziej przestronny i przejrzysty - a przynajmniej tak mi się wydaje. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla Mavra, który jest autorem loga bałaganu, widocznego u góry strony. Obrazek nawiązuje oczywiście do tematyki bloga, a także prezentuje przykładowe podręczniki z mojej kolekcji. Być może będę korzystał z tego logo, do informowania jakie RPG są u mnie "na tapecie" - wystarczy zamienić podręczniki widniejące w obrazku i już wiadomo czym aktualnie się gan zajmuje! Mavr pomógł też dopasować kolorystykę całej strony, tak że całość nieźle się komponuje. Jeszcze raz - wielkie dzięki Mavr! Bez ciebie raczej nie byłoby tych zmian. No i brawa za twoją cierpliwość dla moich wymagań i marudzenia!

Jak widać pojawiło się kilka nowych elementów, kilka znikło, a kilka pozostało bez zmian. Znikła stara lista zaprzyjaźnionych blogów, a pojawił się blogroll najczęściej odwiedzanych przeze mnie blogów tematyce RPG. Trochę żal było wyrzucać blogi znajomych, ale wszystkie były raczej mało aktualizowane i nie związane z głównym tematem bloga. Może się za to nikt nie pogniewa. Z nowych rzeczy jest wyszukiwarka, linki do Klubu Avatar i Krakowskiej Grupy Larpowej (dzięki uprzejmości Ertaia) - dwóch krakowskich inicjatyw związanych z fantastyką i RPG, w których zdarza mi się udzielać. Do tego logo Karnawału, które linkuje do obecnej edycji (co miesiąc będę link aktualizował, żeby być na bieżąco). Niezmiennie pozostaje łatwo dostępne archiwum, tagi i lista ostatnio czytanych książek. Pewnie w niedługim czasie będę jeszcze coś zmieniał, ale raczej będą to drobne poprawki.

Dajcie znać jak wam się podoba nowa odsłona Bałaganu. Coś nie tak? Może jeszcze jakieś sugestie?

6 komentarzy:

 1. dla mnie świetnie, mile zaskoczenie bo tamten szary byl strasznie jalowy i w gruncie rzeczy nie odzwierciedlal tego o czym pisaleś

  OdpowiedzUsuń
 2. spox nie ma sprawy :X

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowy layout wyszedł blogowi imho na wielki plus. "Like it".

  OdpowiedzUsuń
 4. No i od razu jakoś kolorowiej ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. W końcu porzucacie te drętwe blogspotowe templaty. Aż dziwię się że google nic w tym kierunku nie robi. tj dołaczania szablonów.

  OdpowiedzUsuń