26 września 2013

Warhammer 30-dniowe wyzwanie. Dzień piętnasty, czyli o tym jak gnom zmienił sie w niziołka

14:00 Posted by Unknown , No comments
Specyfika świata Warhammera pozwala na budowanie świetnych, zróżnicowanych i oryginalnych Bohaterów Niezależnych. Szczególnie oficjalne materiały są pełne takich postaci, które zapadły w pamięć i przeszły do legendy. Wśród nich jest pewien gnom, który z biegiem lat został zmuszony do zmiany swojej rasy.

Alphonse Hercules de Gascoigne - sławny detektyw, postrach światka przestępczego i prawdziwy geniusz zagadek. Co nie słyszeliście o nim? Alphonse pojawił się po raz pierwszy w scenariuszu Z niewielką pomocą moich przyjaciół, która została opublikowana w dodatku Księga Wiedzy Tajemnej. Bohaterowie musieli się zmagać ze sprawą porwania, tileańskim gangiem i wrednym mastifem. Kolejny klasyk, którego fani Warhammera nie mogą nie znać.

Wspomniany detektyw jest barwną postacią i jedyną oficjalnym gnomem z oficjalnych materiałów do pierwszej edycji. Jak wiadomo w WFRP2 tej rasy już nie uświadczymy, więc Alphonse w konwersji przygody zmienił się w niziołka, który z kolei stał się inspiracją dla duetu moich BN-ów - nizołczego detektywa i jego ogrzego towarzysza. Obydwu panów stanowiły warhammerowy odpowiednik złego i dobrego policjanta. Dodajcie do tego jeszcze teksty rodem z filmów noir i gotowe.

A jaki jest wasz ulubiony Bohater Niezależny?


0 komentarzy:

Prześlij komentarz